Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Na Šumendu na čumendu, Nýrsko, 18-19.5.

Kalendář akcí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Rok Měsíc Týden Dnes Vyhledat Přejít na měsíc

Na Šumendu na čumendu, Nýrsko, 18-19.5.

Od pátek, 17. květen 2024 -  05:00pm
Do neděle, 19. květen 2024 - 04:00pm
od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Shlédnutí : 968

„Na Šumedu na čumendu nebo něco víc“ 18.-19.5.2024

Akce organizovaná ZKO Nýrsko a členy KCHČSV

Organizátoři :

ZKO Nýrsko – Lenka Altmanová, KCHČSV – Tereza Moravcová (ubytování, jakékoli dotazy týkající se navigace, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), Helena Jahelková (dotazy na jednotlivé akce, přihlášky, 728504240, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), Michal Malý (dotazy na stravování), členové Organizační komise region Čechy

odkaz na FB https://www.facebook.com/events/s/na-sumendu-na-cumendu/1506109823314848/

Zveme Vás na víkendovou akci, na které si můžete vyzkoušet a přijít si zazávodit v canicrossu „Šedivý blesk 2024“, v překážkovém závodu „Spěchej pomalu 2024“, ztratit se při orientačním závodu „Bludný čechoslovák 2024“, ale také si prověřit, jak vás bude váš parťák poslouchat při cvičení poslušnosti „Můj praděda byl vlk 2024“ v pěti kategoriích – A. štěňátka, B. dorost a C. psi bez zkoušek či se základními zkouškami s pamlsky. Zde budou slovně hodnotit projev váš i vašeho psa tři lidé, kteří mají za sebou už nějaké ty zkoušky a ví, že ne vždy má pes nebo člověk den, roli hraje třeba i nervozita, cizí lidé, cizí pachy a podobně. Nebude stanoveno pořadí, cílem je, abyste si z akce odnesli tipy do budoucna. Kategorie D a E jsou určeny pro ty, kteří si budou chtít poměřit síly v závodě podle BH-VT bez speciálních cviků a IBGH3, posuzované rozhodčím – zde z bezpečnostních důvodů budou na place přítomni pouze psi opačného pohlaví, v případě chybění nahradí nezávodící opačné pohlaví. Kromě toho bude ještě po celou dobu probíhat zábavný vědomostní kvíz „Na Šumendu na čumedu 2024“ týkající se Šumavy, vlků a československých vlčáků.

 

Akce Na šumendu na čumendu je dělaná hlavně pro začátečníky, ale i pokročilí zde najdou své kategorie, ve kterých mohou poměřit své síly. Ano, jsou zde napsaná pravidla, abyste se měli od čeho odpíchnout, ať už u cvičení nebo u závodů. Hlavní je pro nás bezpečnost a příjemná atmosféra. V současnosti se řada lidí nějak "bojí" se setkávat a ukazovat, co jejich pes umí nebo neumí, aby se "neztrapnili", buď proto, že z příspěvků na FB došli k názoru, že všichni jsou dokonalí a mají dokonalé psy, jen oni jsou trotlové, nebo naopak prezentují svého psa jako dokonalého a ono to na akci nemusí tak úplně být. Pojďme zase vytvořit předcovidovou atmosféru, kdy prostě máme čévéčka, která jsou čévéčky a víme, že mají svůj den, že prostě každý "šampion má své védéčko" a i zkouškově úspěšný pes "prostě má svůj den blbec". Přihlášky mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Nýrsko je kousek od Šumavy, takže pokud ušetříte kousek dovolené, můžete si pobyt v kempu místo víkendu rezervovat na celý týden a poznat krásy Šumavy.

Všichni psi musí mít platné očkování na vzteklinu.

Na akci bude pořizována videodokumentace a fotodokumentace pro účely účely propagace akcí s čsv na webu a FB Klubu chovatelů československých vlčáků.

 

Ubytování

Kemp – autokemp Nýrsko

https://www.autokemp-nyrsko.cz/

https://www.penzionmontana.cz/penzionmontana/

cvičák – ve stanu/v autě – cena 100Kč za jedno místo

ZKO Nýrsko (GPS49.2815042N, 13.1452428E) se nachází 1km od kempu.

Hudební nástroje vítány, dobrou náladu určitě přibalit s sebou.

Startovné – za každou disciplínu platí člen 150 Kč, nečlen 200 Kč + jednorázově buchta slaná či sladká, domácí či koupená. Domácí postupují do soutěže „O vlčí zub 2024“

 

Harmonogram (čas bude upřesněn při počtu přihlášených):

 

Pátek 17.5.

Příjezd, lze si vyzkoušet pro závodící BH/IBGH3 na place

 

Sobota 18.5

$1·        „Bludný čechoslovák“ Orientační závod se psem – 8:30 přejímka, 9:00 nástup a vysvětlení pravidel. Start intervalový. Bez věkového omezení, tempo nutno přizpůsobit tempu psa! Bude se konat v blízkosti cvičáku (detaily viz propozice)

$1·        „Šedivý blesk“ Canicross – po skončení orientačního běhu, přibližně mezi 10:30-11:00 hodin, trasa 3,5 km, přesun na cca 4km vzdálenou lokalitu, od 12 měsíců (detaily viz propozice)

Oběd Vzhledem k tomu, že v blízké obci je gulášfest, doporučujeme využít k socializační události s čsv a zakoupit si vstup za 250 Kč a ochutnat různé typy gulášů.

$1·        „Můj praděda byl vlk“ Poslušnost dle kategorieštěňátka, dorost, psi bez zkoušek, vše s pamlsky. 15:30 (může být dříve dle počtu účastníků). Nebude to závod jako takový, ale přijdete si v neznámém prostředí a v rušivých vlivech vyzkoušet konkrétní cviky. Chtěli bychom, abyste si z hodnocení odnesli především to, co byste mohli zlepšit, i to, že žádný učený z nebe nespadl, i třeba poznatek, že v cizím prostředí pes může fungovat úplně jinak než ve známém prostoru. Proto v tomto „závodě“ nebudou udělovány žádné body, ani zde nebude vyhodnocení pořadí, na vyhlášení si pak odnesete kromě diplomu každý nějakou památeční drobnost (detaily viz propozice).

$1·        „O vlčí zub“ – soutěž o nejlepší slanou či sladkou dobrotu vyrobenou doma.

$1·        Na Šumedu na čumendu“ v sobotu i v neděli bude pro všechny zájemce otevřen kvíz se psem po stanovištích, pokud byste měli dlouhou chvíli a chtěli prověřit své znalosti, tento kvíz je bez startovného.

Vyhodnocení canicrossu, orienťáku, poslušnostních disciplín, kulinářské soutěže

Večer oheň. Hudební nástroje vítány!

 

Neděle 19.5(pokud bude někdo spát na cvičáku, stany musí zmizet do 8:30)

$1·        „Můj praděda byl vlk“ kategorie BH +IBGH3 přejímka 8:30. 9:00 Nástup, kontrola čipů. Vylosování varianty pro IBGH3. Posuzuje rozhodčí Ing.Daniel Fojtík, vedoucí závodu Lenka Altmanová. Rádi bychom, aby se přišli podívat a fandit (bez psů) také majitelé, kteří byli posouzeni v sobotu – chtěli bychom ukázat, jak probíhají zkoušky, jak se psi vyrovnávají s cizím placem, přítomností cizích lidí i s častým snížením motivace, když psi zjistí, že po kapsách nejsou žádné pamlsky. Dále uslyšíte od rozhodčího hodnocení projevu psa, zjistíte, co vše a jak je hodnoceno. Poslušnost dle kategorie BH-VT bez speciálních cviků (detaily viz propozice), poslušnost dle kategorie IBGH3 (detaily viz propozice).

Po skončení závodů a vypsání diplomů vyhodnocení.

Oběd

$1·        Spěchej pomalu 2024sranda překážkový závod, zhruba od 13:30, bez omezení věku, tempo nutno přizpůsobit tempu psa. V případě, že některou činnost má vykonat pouze pes, je možné, aby ho nahradil majitel, zvláště u štěňátek či starých psů. Budou využity překážky na cvičáku, ale také různé věci, které máme doma, a se kterými se psy ze zahrady často setkávají, oblíbené krabice, petflašky, plachty, slalom a podobně, zkrátka abychom se pobavili, a vše bylo bezpečné. Pamlsky povoleny. A asi se při tom i trochu zašpiníte :)

Vyhodnocení překážkového závodu a dozvíte se správné odpovědi z kvízu, kde si odnese každý účastník něco na památku.

 

DETAILNÍ PROPOZICE - Poslušnostní závody

Obecná pravidla:

Všichni lidé jsou na place bez psů. V případě, že má nějaké štěně separačku a nemůže být samo, ohlásí to a jde jako jedno z prvních, a nebo jsou tam, kde nebudou rušit ostatní. Pořadí dle domluvy, napřed štěňata, poté dorost, jako poslední psi, co si jdou vyzkoušet BH na nečisto. U psů bez zkoušek platí bezpečnostní pravidla stejná jako u závodu v neděli, na place jsou pouze dva příslušníci opačného pohlaví.

Hodnotit vás budou dva až tři lidé, kteří již mají složené nějaké zkoušky, každý vám řekne svůj názor. Nebojte si, i tito lidé mají za sebou neúspěšné zkoušky, ví, jak jsou těžké začátky i čím vším dokáže takové čévéčeko překvapit. Přestože je to cvičení pro štěňátka, zkuste dodržovat pochvaly a slovní povzbuzení na daných místech, stejně jako dané povely.

Půjdete k nám, pozdravíme se, každému podáte ruku. Můžete si pejska motivovat a prokrmovat (kategorie A+B). Teprve poté začínáme s cviky od výchozího bodu (teprve zde tedy začne platit 10 kousků mlsek). Kategorie C – můžete namotivovat na vyznačeném místě, používáte-li finální odloženou odměnu (po odhlášení), necháte ji na dohodnutém místě. Od opuštění vyznačeného místa k motivaci začne platit pravidlo 10 kousků mlsek. Jdete se nahlásit a poté na výchozí bod.

A. „Štěňátka“3-6 měsíců včetně

možnost navádění pamlskem, použití jakýchkoli posunků. Zvolené pamlsky mohou být jakékoli (maso, piškot, granule), maximálně však do velikosti 1x1x1 cm (cca, měřit to nebudeme, ale abyste si do kapsy nevzali stehno z kuřete), počet 10 kousků. Slovní pochvala po dokončení cviků 1,2,3,4,5, ale neznamená konec cvičení, pes by tedy měl zůstat sedět u nohy. S vodítkem či bez vodítka, vodítko v kterékoli ruce. Obojek nylonový, kožený, řetízkový, nesmí být zapnutý na stahování.

$11.      Přivolání „ke mně“ po přidržení známou osobou, ze které pes nemá strach, na 10kroků, přiřazení k noze. (povely Jméno psa + „ke mně“ a „k noze“)

$12.      Chůze u nohy s obraty vlevo v bok a vpravo v bok (povely „k noze“ na vycházení, na obraty a „sedni“ na zastavení)

$13.      Obraty vlevo v bok a vpravo v bok na místě (povely „k noze“)

$14.      Sedni-lehni (povely „sedni“ a „lehni“)

$15.      Odložení na 10 kroků po dobu 10 sekund (10 sec stojí psovod na místě), bez vodítka (povely „lehni“ „zůstaň“ sedni“)

Je to takové odlehčené ZZO. Moc rádi bychom zde viděli hlavně váš vztah s pejskem. Vše vám budeme říkat, všechny cviky budete provádět na náš povel.

B. „Dorostenci“ – 7-10 měsíců včetně

Pamlsky nesmí být v ruce, pouze v kapse, použití jakýchkoli posunků. Zvolené pamlsky mohou být jakékoli (maso, piškot, granule), maximálně však do velikosti 1x1x1 cm (cca, měřit to nebudeme, ale abyste si do kapsy nevzali stehno z kuřete), počet 10 kousků. Na vás je, kdy psa odměníte pamlskem, ale pes by neměl měnit pozici (tedy jestliže v chůzi, pes by měl stále jít). Obojek nylonový, kožený, řetízkový, nesmí být zapnutý na stahování. Pochvala po dokončení 1,2,3,4,5, neznamená konec cvičení, pes by tedy měl zůstat sedět u nohy. S vodítkem či bez vodítka, vodítko v kterékoli ruce.

$11.      Přivolání „ke mně“ po přidržení známou osobou, ze které pes nemá strach, na 20 kroků, přiřazení k noze. (povely „ke mně“ a „k noze“)

$12.      Chůze u nohy s obraty vlevo v bok a vpravo v bok a čelem vzad (povely „k noze“ na vycházení, na obraty a „sedni“ na zastavení)

$13.      Obraty vlevo v bok a vpravo v bok a čelem vzad na místě (povely „k noze“)

$14.      Sedni-lehni (povely „sedni“ a „lehni“)

$15.      Odložení na 10 kroků po dobu 30 sekund (30 sec stojí psovod na místě) (povely „lehni“ „zůstaň“ sedni“)

Je to takové odlehčené ZZO. Moc rádi bychom zde viděli hlavně váš vztah s pejskem. Vše vám budeme říkat, všechny cviky budete provádět na náš povel.

 

C. BH-VT bez speciálních cviků s pamlsky od 10 měsíců, pro psy bez zkoušek či se základními zkouškami (ZZO, ZOP, BH)

Pamlsky nesmí být v ruce, pouze v kapse, podle pravidel MZŘ (můžete si vyžádat velení, můžete ale také cvičit sami a jen na určitých místech čekáte na povel rozhodčího) s úpravou pro čsv. Na place jsou pouze dva psi opačného pohlaví, všichni ostatní jsou v autě. Majitel od následujícího psa odchází z placu spolu s odcházejícím psem a teprve po jeho zavření si vyndá svého psa. Zvolené pamlsky mohou být jakékoli (maso, piškot, granule), maximálně však do velikosti 1x1x1 cm (cca, měřit to nebudeme, ale abyste si do kapsy nevzali stehno z kuřete), počet 10 kousků. Na vás je, kdy psa odměníte pamlskem, ale pes by neměl měnit pozici.

Vyzkoušíte si BH-VT nanečisto s pamlsky. Budeme rádi, pokud zvláště vy, co se účastníte této kategorie, se přišli podívat (či přímo vyzkoušet, pokud máte věk a chcete-li) na BH-VT v neděli bez pamlsků.

$11.      Chůze u nohy na vodítku dle schématu BH-VT (bude označeno) a osmička ve skupině

$12.      Chůze u nohy bez vodítka na daném úseku

$13.      Odložení v sedě (výběr ze dvou variant)

$14.      Odložení v leže (výběr ze dvou variant) s přivoláním ke mně

$15.      Odložení zády ke psu

 

D.+E., neděle

Rozhodčí ing Daniel Fojtík, vedoucí závodu Lenka Altmanová

Probíhá dle MZŘ s úpravou pro čsv. Z důvodu bezpečnosti jsou na place pouze dva psi opačného pohlaví, všichni ostatní jsou v autě. Majitel od následujícího psa odchází z placu spolu s odcházejícím psem a teprve po jeho zavření si vyndá svého psa.

D. BH-VT (od dovršeného 15. měsíce, otevřená pro ty, kteří nemají žádnou zkoušku, či maximální stupeň zkoušky je IBGH1, ZZO, ZOP, ZM, OB-Z, RO-Z). Bez speciálních cviků.

E. IBGH3 (otevřená pro všechny od 15 měsíců)

 

DETAILNÍ PROPOZICE OSTATNÍ ZÁVODY

„Bludný čechoslovák“ Orientační závod

Vedoucí závodu: Helena Jahelková

Výstroj psa jako na canicross.

Věk psa - od 4 měsíců, majitelé musí přizpůsobit své tempo kondici i věku psa.

Délka tratě max3 km; skutečná však závisí na orientačních schopnostech jednotlivých závodníků.

Terén: les a louka

Start: intervalový .

Závodník se dostaví na start s viditelným startovacím číslem, vodítkem s amortizérem dlouhým 2 metry při napnutí, závodník má před sebou svého psa, stojí za startovací čárou, připraven ke startu. Startovací prostor bude vymezen a v něm bude přítomen pouze aktuálně startující závodník se psem.

Je dovoleno držet a zkracovat vodítko v ruce (např. terén mezi stromy, štěňata), jeho konec však musí být připevněn k bedernímu pásu závodníka.

Závodník si zajistí vlastní kompas nebo buzolu (potřebuje-li je), je zakázáno používat GPS.

Závodník při startu dostane mapu s vyznačenými kontrolami a jejich popisem a lístek na označení kontroly.

Jednotlivé kontroly je možno obcházet v libovolném pořadí, je však třeba je správně zaznamenat do karty.

Kontrola je označena bílo-oranžovým lampionem.

V průběhu závodu je nepřípustné a bude diskvalifikováno:

Násilí závodníka vůči svému psu. Zaútočení závodníka na jiného závodníka či psa (fyzické i slovní).

Zaútočení psa na jiného psa nebo na závodníka.

Měnit psy v průběhu trati.

Kategorie: Muži, Ženy

(v případě vysokého počtu účastníků budou dále kategorie ženy a muži rozděleny dle věku běžce, v případě nízkého počtu účastníků mohou být kategorie spojeny)

Závodníci mladší 18 let budou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

 

„Šedivý blesk“ Canicross

Vedoucí závodu: Kamila Nováková

Délka závodních tratí musí být jasně určena, jejich výběr závisí na klimatických podmínkách. Délka trati bude cca 4 km a povede po loukách a zpevněných lesních cestách.

Organizátor si vyhrazuje právo změn v propozicích závodu, a to především v době startu či délce trati v případě špatného počasí.

Závodu se může zúčastnit pouze pes, který dosáhl v ten den minimálně 12 měsíců věku.

Všichni psi, kteří nevyhoví veterinární kontrole, nebudou připuštěni ke startu. Háravé feny běží poslední. Závodník, který nebude přítomen na startu podle oficiálního harmonogramu, může být odstartován po odstartování všech závodníků (pokud startu v určeném čase zabránily vážné důvody, rozhoduje pořadatel).

Kategorie:Muži, Ženy

(v případě vysokého počtu účastníků budou dále kategorie ženy a muži rozděleny dle věku běžce)

Závodníci mladší 18 let budou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

Start: intervalový po 1 min.

Závodník se dostaví na start s viditelným startovacím číslem, vodítkem s amortizérem dlouhým 2 metry při napnutí, závodník má před sebou svého psa, stojí za startovací čárou, připraven ke startu. Startovací prostor bude vymezen a v něm bude přítomen pouze aktuálně startující závodník se psem.

Povinná výstroj: postroj, vodítko s amortizérem délky maximálně 2 m při napnutí, sedák či canicrossový opasek, který musí mít přes bedra šířku minimálně 7 cm.

Náhubky v průběhu závodu nejsou povoleny.

Za veškeré škody způsobené psem odpovídá jeho majitel.

Pokuty a penalizace: důkaz lze pořídit pomocí fotografií, filmu nebo svědectví. Pokud pes vystartuje předčasně, bude čas do 5sekund před svým startovním časem penalizován 30 sekundami a nad 5 sekund před svým startovním časem bude dvojice diskvalifikována. Závodník musí dbát na to, aby jeho pes v žádném případě nezaútočil na jiného psa nebo na soupeře. V případě agrese na jiného psa nebo na jiného závodníka budou uděleny následující pokuty: podle závažnosti a okolností od minimálně 1 trestné minuty po diskvalifikaci po prvním přestupku. Všechny pokuty se sčítají.

V průběhu závodu je nepřípustné a bude diskvalifikováno:

Povzbuzování paralelním během nebo jízdou na kole či jiném prostředku vedle závodníka,před ním či za ním.

Násilí závodníka vůči svému psu. Zaútočení závodníka na jiného závodníka či psa (fyzické i slovní).

Tažení psa na napnuté šňůře za závodníkem, pes musí být maximálně na úrovni závodníka (hlava psa se může nacházet nejdále v úrovni nohou závodníka).

Zaútočení psa na jiného psa nebo na závodníka.

Použití obuvi na jakoukoliv disciplínu s kovovými ostrými hroty (např. běžecké tretry)

Měnit psy v průběhu trati.

Lákat psa do cíle pomocí předmětů – hraček, pamlsků a podobně. Případnou spornou konkrétní situaci posoudí pořadatel a má konečné slovo.

Nerespektování oficiálně vyznačení trasy (zkracování).

Cíl: Pro výsledný čas je rozhodující protnutí cílové čáry hlavou psa.

 

„Spěchej pomalu 2024sranda překážkový závod

bez omezení věku, tempo nutno přizpůsobit tempu psa. V případě, že některou činnost má vykonat pouze pes, je možné, aby ho nahradil majitel, zvláště u štěňátek či starých psů. Budou využity překážky na cvičáku, ale také různé věci, které máme doma, a se kterými se psy ze zahrady často setkávají, oblíbené krabice, petflašky, plachty, slalom a podobně, zkrátka abychom se pobavili, a vše bylo bezpečné. Pamlsky povoleny. A asi se při tom i trochu zašpiníte, doporučujeme věci na převlečení.

Zpět

Z galerie